MIT R&D 2024
Werk jij, als mkb’er in Overijssel, met andere mkb'ers samen om producten, productieprocessen of diensten te ontwikkelen of vernieuwen? En draag je met dit project bij aan één of meer maatschappelijke thema’s? Je kunt dan bij ons een aanvraag indienen voor een R&D-samenwerkingsproject.
De subsidie bedraagt maximaal 35% van de kosten van het R&D-project. Voor het totale project is de minimaal te ontvangen subsidie € 50.000, - en maximaal € 350.000, -
Deze tenderregeling opent op 11 juni 2024 en sluit op 17 september 2024.
Meer informatie en alle voorwaarden vind je binnenkort op onze website.
Nieuwe subsidieregeling ‘Taalroute naar Werk’, open vanaf 1 mei 2024
Ga je als werkgever een arbeidsovereenkomst van 1 jaar aan met een laaggeletterde medewerker? Met de subsidieregeling ‘Taalroute naar werk’ kun je voor begeleiding en scholing in basisvaardigheden maximaal € 3.000, - subsidie ontvangen. Het traject begint met een basismeter, een test voor het bepalen van het niveau van de basisvaardigheden. Hierna stel je als werkgever samen met de deelnemer een scholingsplan vast. Deze regeling staat open van 1 mei tot 1 september. Meer informatie en alle voorwaarden vind je uiterlijk 30 april op onze website. Uiterlijk 30 april is deze pagina beschikbaar.
Nieuw: Ontzorgingsprogramma MKB
Wil je je bedrijfspand en/of -proces verduurzamen, maar weet je niet waar je moet beginnen? Binnenkort start de provincie met een Ontzorgingsprogramma MKB om ondernemers te helpen met advies en het zetten van de juiste stappen.
Bespaar energie en kosten
Ondernemers met maximaal 50 fte en een maximale omzet van 10 miljoen euro kunnen deelnemen. Een team van onafhankelijke adviseurs helpt bij:
- het inzichtelijk maken van mogelijke maatregelen aan de hand van een energiescan;
- het opstellen van een plan van aanpak: welke stappen ga je wanneer zetten en wat is het beoogde effect;
- de financieringsmogelijkheden, inclusief hulp bij het aanvragen van subsidie;
- het vinden van een uitvoerende partij en het beoordelen van de offertes.
Jij bent in de lead en wij staan je bij met gratis en onafhankelijk advies. Stap voor stap helpen we je naar een duurzaam bedrijf dat klaar is voor de toekomst.
Meer weten?
Op dit moment ronden we de voorbereidingen van het Ontzorgingsprogramma MKB af. We verwachten in mei van start te kunnen gaan. Wil je alvast meer weten? Neem contact op via MKBontzorgingsprogramma@overijssel.nl. En houd de website nieuweenergieoverijssel.nl in de gaten!
Ga voor skills!
Het is voor bedrijven en organisaties een flinke uitdaging om personeel te werven en talentvolle mensen vast te houden. Vaak wordt bij een sollicitatie gekeken of iemand de juiste diploma's heeft. Het is zinvol ook te kijken of iemand de juiste 'skills' heeft. Daarbij kijk je vooral naar ervaring, interesse, motivatie en capaciteiten.
In samenwerking met Etil, Windesheim en Saxion heeft provincie Overijssel de 'Skills Advies Scan' ontwikkeld. Hiermee krijg je als werkgever inzicht en advies om skillsgericht te werken en werven. Meer weten of de scan invullen? Zie daarvoor de website van gavoorskills.
100 werknemers of meer? Registreer je woon-werkverkeer!
Het komt er nu toch echt aan: de registratieplicht Werkgebonden Personenmobiliteit (WPM). Vanaf 1 juli 2024 ben je verplicht het woon-werkverkeer en zakelijke verkeer van je medewerkers te registreren. Extra werk? Zeker. Maar je kunt er ook het beste van maken.
De gratis tool MobilityAnalyst biedt niet alleen de juiste data voor de registratieplicht, maar geeft ook inzicht in hoe je het mobiliteitsbeleid kunt aanpassen om je bedrijf te verduurzamen, de vitaliteit van je medewerkers te verbeteren en kosten te besparen.
Voor meer informatie, kijk op www.overijsselonderweg.nl/aan-de-slag of neem contact op met Arnold Helfrich, mobiliteitsmakelaar, 06 2535 7227, a.helfrich@overijssel.nl
Hoe staat het met de transitie naar een circulaire bedrijfsvoering bij productiebedrijven?
Recent hebben we een onderzoek onder Overijsselse productiebedrijven laten uitvoeren waarin is gekeken naar de mate waarin deze bedrijven bezig zijn met de transitie naar een circulaire economie en wat ze hierin motiveert of juist belemmert.
De resultaten van het onderzoek bouwen voort op een vergelijkbaar onderzoek wat in 2021 is uitgevoerd. Bijna 400 Overijsselse productiebedrijven namen deel aan het onderzoek. Het volledige onderzoeksrapport wordt binnenkort gepubliceerd op de Kennishub.
We delen alvast de belangrijkste conclusies:
- In vergelijking met 2021 is de kennis over de circulaire economie onder de Overijsselse productiebedrijven gegroeid.
- Veel bedrijven zijn nog weinig voorbereid op ontwikkelingen en thema’s die verband houden met een circulaire economie, zoals leverings(on)zekerheid, de Corporate Sustainability Reporting Directive (CRSD) en eisen aan verkochte goederen vanwege milieu-impact.
- Ruim 90% van de bedrijven past tenminste één circulariteitsstrategie toe. Recycling en reparatie en onderhoud van product(en) worden het vaakst genoemd.
- Bedrijven zijn om diverse redenen geïnteresseerd in circulariteit. Motieven als het verminderen van een (negatieve) impact op het milieu en het kunnen blijven voldoen aan verwachtingen aan de markt worden vaak genoemd.
- Bedrijven ervaren ook belemmeringen bij het circulair ondernemen. Bijna 60% van de bedrijven ervaart dat de investering (tijd, moeite, geld) om bedrijfsprocessen circulair in te richten te hoog is en ziet de kostprijsverhoging van een product als een belemmering voor circulair ondernemen.
- Ondernemers zijn nog maar weinig bekend met bestaande ondersteuningsmaatregelen voor circulair ondernemen (zoals CIRCO tracks, MIT R&D Samenwerkingsprojecten en het Versnellingshuis Circulaire economie).
- Maar een klein gedeelte van de bedrijven heeft (heel) vaak contact met andere partijen zoals leveranciers, afnemers en collega-ondernemers, over circulariteit.
Op onze website Circulaire Economie - Provincie Overijssel vind je meer informatie over circulair denken en doen!
Neem bij vragen contact op met het Subsidieloket: subsidie@overijssel.nl of 038 499 88 99 |